زندگینامه وارن بافت

زندگینامه وارن بافت

وارن بافت که به او “اوراکل اوماها” معروف است ، یک معلم سرمایه گذاری و یکی از ثروتمندترین و معتبرترین بازرگانان جهان است.

وارن بافت کیست؟

وارن بافت در سن جوانی توانایی های تجاری بسیار خوبی را نشان داد. وی در سال 1956 با همکاری شرکت بافِت را تاسیس کرد و تا سال 1965 کنترل Berkshire Hathaway را بر عهده گرفت. با نظارت بر رشد مجتمع مشاغل دارای رسانه ها ، بیمه ، انرژی و صنایع غذایی و آشامیدنی ، بافت به یکی از ثروتمندترین مردان جهان و یک نیکوکار مشهور تبدیل شد.

اوایل زندگی

وارن ادوارد بافت در 30 آگوست 1930 در اوماها ، نبراسکا متولد شد. پدر بافت ، هوارد ، به عنوان کارگزار سهام کار می کرد و به عنوان نماینده مجلس کنگره آمریکا فعالیت می کرد. مادرش ، لیلا استال بافت ، خانه دار بود. بافت فرزند دوم از سه فرزند و تنها پسر بود. او در اوایل کودکی مهارت خود را در زمینه امور مالی و تجاری نشان داد: دوستان و آشنایان گفته اند پسر جوان یک اعجوبه ریاضی است که می تواند ستونهای بزرگی از اعداد را در سر خود اضافه کند ، استعدادی که گاهاً در سالهای آخر زندگی خود نشان می داد.
بافت غالباً از كودكی به مغازه دلالان سهام پدرش مراجعه می كرد و با قیمت گچ بر روی تخته سیاه دفتر ، گچ می كرد. وی در 11 سالگی اولین سرمایه گذاری خود را انجام داد و سه سهم Cities Service Preferred را با 38 دلار برای هر سهم خریداری کرد. سهام به سرعت به 27 دلار کاهش یافت ، اما بافت با سر سختی خود را حفظ کرد تا اینکه به 40 دلار رسید. او سهام خود را با سود ناچیزی فروخت اما از تصمیم خود پشیمان شد وقتی Cities Service نزدیک به 200 دلار برای هر سهم افزایش یافت. وی بعداً از این تجربه به عنوان درس اولیه صبر در سرمایه گذاری یاد کرد.

اولین کارآفرینی

بافت در سن 13 سالگی ، تجارت خود را به عنوان یک مرد کاغذی اداره می کرد و برگه راهنمای اسب سواری خود را می فروخت. در همان سال ، او اولین اظهارنامه مالیاتی خود را ثبت کرد و دوچرخه خود را به عنوان 35 دلار کسر مالیات ادعا کرد. در سال 1942 پدر بافت به مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد و خانواده وی برای نزدیک شدن به پست جدید کنگره به فردریکسبورگ ، ویرجینیا نقل مکان کردند. بافت در دبیرستان وودرو ویلسون در واشنگتن دی سی تحصیل کرد و در آنجا به طراحی راه های جدید برای کسب درآمد ادامه داد. در دوران دبیرستان ، او و یکی از دوستانش یک دستگاه پین ​​بال دزدکی را با قیمت 25 دلار خریداری کردند. آنها آن را در یک آرایشگاه نصب کردند و در عرض چند ماه ، سود آنها را قادر به خرید ماشین های دیگر کرد. بافت قبل از اینکه تجارت را به قیمت 1200 دلار بفروشد ، مالک ماشین هایی در سه مکان مختلف بود.

تحصیلات

بافت در 16 سالگی برای تحصیل در رشته تجارت در دانشگاه پنسیلوانیا ثبت نام کرد. وی دو سال در آنجا ماند و برای پایان تحصیلات خود به دانشگاه نبراسکا رفت و در 20 سالگی با تقریباً 10 هزار دلار از مشاغل دوران کودکی خود از دانشگاه بیرون آمد.
در سال 1951 وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته اقتصاد در دانشگاه کلمبیا دریافت کرد و در آنجا نزد بنیامین گراهام اقتصاددان تحصیل کرد و تحصیلات خود را در انستیتوی دارایی نیویورک ادامه داد.
تحت تأثیر كتاب گراهام در سال 1949 ، سرمایه گذار هوشمند ، بافت به مدت سه سال اوراق بهادار را برای بافت-فالك و شركت فروخت ، قبل از آنكه به مدت دو سال به عنوان تحلیلگر در Graham-Newman Corp برای مربی خود كار كند.

وارن بافت در راهپیمایی تالار تاون برای هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات در سالن سخنرانی سوکول در 16 دسامبر 2015 ، در اوماها ، نبراسکا.

Berkshire Hathaway
در سال 1956 بوفت در شهر زادگاه خود اوماها شرکت Buffett Partnership Ltd. را تشکیل داد. وی با استفاده از تکنیک های آموخته شده از گراهام ، در شناسایی شرکت های کم ارزش موفق بود و میلیونر شد. یکی از این شرکتها که بوفت ارزش داشت ، یک شرکت نساجی به نام Berkshire Hathaway بود. او از اوایل دهه 1960 شروع به جمع آوری سهام کرد و تا سال 1965 کنترل شرکت را بر عهده گرفت.
علی رغم موفقیت Buffet Partnership ، بنیانگذار آن شرکت را در سال 1969 منحل کرد تا بر توسعه Berkshire Hathaway تمرکز کند. وی بخش تولید نساجی آن را از بین برد و در عوض با خرید دارایی در رسانه ها (واشنگتن پست) ، بیمه (GEICO) و نفت (اکسون) شرکت را گسترش داد. “اوراکل اوماها” که بسیار موفق بود ، حتی موفق شد سرمایه های ظاهرا ضعیفی را به طلا بچرخاند ، مهمترین مورد با خرید برادران سالومون با رسوایی در سال 1987 بود.
پس از سرمایه گذاری قابل توجه Berkshire Hathaway در کوکاکولا ، بافت از سال 1989 تا 2006 مدیر این شرکت شد. وی همچنین به عنوان مدیر شرکت های سهام جهانی بازارهای سیتی گروپ ، هلدینگ گراهام و شرکت ژیلت خدمت کرده است.

فعالیت های بعدی و خیرخواهی

در ژوئن 2006 بافت اعلام کرد که تمام دارایی خود را به خیریه می دهد و 85 درصد آن را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس متعهد می کند. این کمک مالی به بزرگترین اقدام خیرخواهانه در تاریخ ایالات متحده تبدیل شد. در سال 2010 بافت و گیتس اعلام کردند که کمپین Giving Pledge را برای جذب افراد ثروتمندتر برای اهداف بشردوستانه تشکیل داده اند.

در سال 2012 بافت اعلام کرد که وی به سرطان پروستات مبتلا شده است. وی در ماه جولای تحت پرتودرمانی قرار گرفت و با موفقیت تکمیل شد درمان خود را در ماه نوامبر انجام داد.

ترس از سلامتی کم کاری در کاهش هشت پا ، که سالانه نزدیک به بالای لیست میلیاردرهای جهانی فوربس است ، انجام می دهد. در فوریه 2013 بافت H. H. Heinz را با گروه سهام خصوصی 3G Capital به قیمت 28 میلیارد دلار خریداری کرد. بعداً اضافه شده به اصطبل Berkshire Hathaway شامل سازنده باتری Duracell و Kraft Foods Group بود که در سال 2015 با Heinz ادغام شد و سومین شرکت بزرگ مواد غذایی و آشامیدنی در آمریکای شمالی را تشکیل داد.
در سال 2016 ، بوف درایو Drive2Vote را راه اندازی کرد ، وب سایتی با هدف تشویق مردم جامعه نبراسکا به استفاده از حق رأی دادن و همچنین کمک به ثبت نام و راندن رای دهندگان به مکان رأی گیری در صورت نیاز به سواری.
بافت از حامیان جدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات هیلاری کلینتون است که وی در سال 2015 مورد حمایت وی قرار گرفت ، همچنین نامزد جمهوری خواه ، دونالد ترامپ را برای دیدار و اشتراک اظهارنامه های مالیاتی خود به چالش کشید. وی در یک تجمع در اول اوت در اوما گفت: “من او را در اوماها یا مارآ لاگو ملاقات خواهم کرد ، یا او می تواند مکان را انتخاب کند ، هر زمان از اکنون و انتخابات ،” او بازگشت من را می آورد ، او برگشت. ما هر دو تحت ممیزی هستیم. و باور کنید ، هیچ کس مانع صحبت ما در مورد آنچه که در این بازده ها است متوقف خواهد شد. “ترامپ این پیشنهاد را نپذیرفت ، اگرچه سرانجام امتناع وی از تقسیم عواملی مانع انتخاب وی برای ریاست جمهوری در سال 2016 نشد.
در مه 2017 بافت نشان داد كه فروش حدود 81 میلیون سهم خود را در سهام IBM آغاز كرده است ، و خاطرنشان كرد كه او ارزش این شركت را به اندازه شش سال قبل ارزیابی نمی كرد. به دنبال فروش دیگری در سه ماهه سوم ، سهام وی در این شرکت به حدود 37 میلیون سهم کاهش یافت. از طرف مقابل ، وی سرمایه گذاری خود را در اپل 3 درصد افزایش داد و با اعمال حق صدور 700 میلیون سهم ، به بزرگترین سهامدار بانک آمریکا تبدیل شد. در اوایل سال بعد ، او سهام اپل بیشتری را اضافه کرد تا بزرگترین سرمایه سهام عادی Berkshire Hathaway باشد.
براساس گزارشی از USA Today ، بافت بین سالهای 2006 و 2017 ، نزدیک به 28 میلیارد دلار خیرات کمک مالی کرده است.

مشاغل بهداشتی

در تاریخ 30 ژانویه 2018 ، Berkshire Hathaway ، JPMorgan Chase و Amazon یک بیانیه مطبوعاتی مشترک ارائه دادند که در آن آنها اعلام کردند قصد دارند با هم همکاری کنند و یک شرکت بهداشتی جدید برای کارمندان ایالات متحده خود تشکیل دهند.
بر اساس این گزارش ، این شرکت “سعی در یافتن راهکارهایی برای کاهش هزینه ها و بهبود روند کلی بیماران ، با تمرکز اولیه بر راه حل های فناوری” “از مشوق ها و محدودیت های سودآوری آزاد خواهد بود.
بافت با بیان اینکه هزینه های تورم مراقبت های بهداشتی “کرم گرسنه اقتصاد آمریکا” است ، گفت: “ما این عقیده را داریم که قرار دادن منابع جمعی خود در پشت بهترین استعدادهای کشور ، به موقع می تواند افزایش هزینه های سلامت را بررسی کند و همزمان رضایت بیمار را افزایش دهد. و نتایج “
در ماه مارس ، رسانه ها گزارش دادند كه HomeServices of Berkshire Hathaway’s Home Inc. ، دومین صاحب كارگزار مسكونی در ایالات متحده ، قرار است قدم های بیشتری را به سمت جایگاه اول بردارد ، كه توسط Realogy’s NRT LLC برگزار می شود. بافت گفت كه هنگامي كه بركشاير هاتاوي در ابتدا HomeServices را كه در آن زمان بخشي از شركت MidAmerican Energy Holdings Company بود ، در سال 2000 به سختي متوجه شد “.
بافت در بهار سال 2020 با اعلام این خبر كه Berkshire Hathaway دارایی های خود را در خطوط هوایی “چهار بزرگ” – جنوب غربی ، آمریكا ، دلتا و یونایتد – به دلیل نگرانی ها از اینكه این صنعت هرگز به طور كامل از شیوع ویروس كرونا رها نخواهد شد ، به اخبار بازگشت.

زندگی شخصی

در سال 2006 بافت ، در سن 76 سالگی ، با همدم دیرینه خود آسترید منکس ازدواج کرد.
بافت قبلاً از سال 1952 تا زمان مرگ وی در سال 2004 با همسر اولش سوزان تامپسون ازدواج کرده بود ، گرچه این زوج در دهه 1970 جدا شدند. او و سوزان سه فرزند داشتند: سوزان ، هوارد و پیتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.