چه کاری برای موفقیت شما در آینده لازم است؟

من درباره رهبری در عصر تنوع و فراگیری می نویسم.
تصور  زمانِ قبل از اینترنت دشوار است. قبل از Google ، YouTube و Netflix. Gen-Z نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که زمانی  برای امضای اسناد و مدارک مجبور بودیم اسناد را از طریق نامه حلزون فکس یا ارسال کنیم. Gen-Z نمی تواند با مراجعه به فروشگاه های فیزیکی برای خرید هدایای کریسمس ارتباط برقرار کند، یا اینکه ما وقتی با آنها تماس می گرفتیم نمی توانیم افراد دیگر را از آن طرف تلفن ببینیم (یا اینکه نمی توانید برای آنها تماس بگیرید) رایگان ، “برای این موضوع). آنها با Dropbox ، Uber ، Facebook ، FaceTime ، HelloSign و Amazon بزرگ می شوند. بچه های ما دنیایی را تجربه می کنند که همه کارها به صورت آنلاین انجام می شود و سفارشات مستقیماً به درب ورودی ما وارد می شوند، که اغلب ظرف یک ساعت انجام می شوند. آنها دنیا را با سرعت عمل بالا – کم و بیش بدون دوره های انتظار – تجربه می کنند. این امر بر آنها و دیدگاه آنها درباره آینده می تواند تأثیر بگذارد.
با این حال ، در محل کار ، ما شاهد معرفی طیف وسیعی از هیبریدهای جدید و روش کار خواهیم بود ، نیازی به ذکر این موضوع نیست که تغییر اساسی در معنای داشتن به اصطلاح “شغل” است. دفاتر گوگل ، فیس بوک و بسیاری از شرکت های نوپای جدید تاسیس شده اند تا اطمینان حاصل کنند که دیگر نیازی به ترک “شغل خود” نخواهید داشت. شما می توانید تمام زندگی خود را در محل زندگی کنید. شما می توانید سگ خود را به محل کار خود بیاورید ، شنا کنید ، ورزش کنید و غذای رایگان بخورید که توسط بهترین سرآشپزهای جهان طبخ شده است. می توانید آزمایش خون و اصلاح مو را در محل انجام دهید ، خانواده خود را برای شام رایگان دعوت کنید ، iPads ، باتری تلفن های جدید ، شارژرها ، لپ تاپ ها یا تلفن های همراه را از دستگاه های فروش خارج کنید ، انگار نوشابه هستند. مجانی. شما هر آنچه احتمالاً نیاز دارید را دارید ، اما چرا آنها کارمندان خود را اینگونه ناز می کنند؟ پاسخ ساده است: برای جذب و حفظ بهترین استعداد.
برخی از افراد و شرکتها وقتی متذکر می شوند که در بسیاری از مشاغل و صنایع ، افراد به زودی کار خود را از دست می دهند ، پرخاشگری می کنند. ممکن است پذیرفتن آن دشوار باشد ، اما این واقعیت تغییری نمی کند و اتفاق می افتد و ما نمی توانیم پشت کار اتحادیه های کارگری پنهان شویم وقتی کار بدون مرز می شود – و بدون مرز بودن مشخصه کار دیجیتال است! فناوری می تواند بسیاری از مشاغل موجود در بازار فعلی را به طور خودکار انجام دهد. تا حدودی ، اکثر ما طی 3-5 سال آینده تحت تأثیر آینده قرار خواهیم گرفت.
فناوری می تواند به شما کمک کند سریعتر و بهتر تصمیم بگیرید ، اما احتمالاً تفکر انتقادی را به فناوری نمی سپارید. آینده شما به توانایی تفکر شما و عقل سلیم شما بستگی خواهد داشت زیرا رایانه ها چنین چیزی ندارند. واقع بینانه ، ما مستقیماً به سمت خشکسالی استعدادیابی دیجیتال هستیم و کارشناسان پیش بینی می کنند بیش از 30٪ از مشاغل به اصطلاح “فناوری” تا سال 2020 برطرف نخواهند شد. در آینده ، از زندگی کاری و همکاری ما چه انتظاری داریم نه تنها پنج ، بلکه از هفت نسل بالاتر از نیروی کار خواهد بود؟
محققانی مانند نیک بوستروم تخمین می زنند که رایانه ها و فناوری تا سال 2050 هوشمندتر از مردم خواهد بود. فقط تعداد کمی از مشاغل باقی می ماند که نیاز به ورودی انسان دارند. برای اینکه انسانها همگام شوند ، باید دریابیم که چگونه نه تنها ضریب هوشی (هوش سنتی) و EQ (هوش هیجانی) ، بلکه GQ (هوش جهانی) و DQ (هوش دیجیتال) خود را نیز بهینه کنیم. این چهار هوش چارچوب آمادگی شما در آینده است.
هیچ شغلی در بازار وجود ندارد که با فناوری اطلاعات و فناوری ارتباط صفر داشته باشد. ما در یک جامعه خطی زندگی می کنیم ، انتظار می رود همه در جعبه هایی قرار بگیرند:
• شاغل یا بیکار
• تمام وقت یا نیمه وقت
• در سلامت یا مرخصی استعلاجی
• کارمند دولتی ، کارمند خصوصی یا خود اشتغالی
امروز حتی اکثریت مردم نمی دانند که برای گذران زندگی ده سال پایین تر ، چه کاری لازم است. بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، در یکی از سخنرانی های بی شمار خود ادعا کرد که 15 سال آینده غیرقابل توصیف و غیرقابل توصیف خواهد بود و نوآوری در بخشهای بهداشت ، بانکداری ، مالی ، کشاورزی و آموزشی انقلابی در نحوه زندگی و کار ما ایجاد خواهد کرد. اینکه آیا بازار مهارتهای شما در آینده وجود دارد چیزی است که باید منابع خود را برای کشف آن اختصاص دهید. اگر واقعاً می خواهید بدانید آینده چیست ، پس پول را دنبال کنید.
یکی از راه های اندازه گیری آینده ، بررسی آنچه سرمایه گذاران در آن سرمایه گذاری می کنند ، است. سازمانهای مبتکر و نوآور وظیفه خود را برای کمک به مبارزه با چالشهای ارائه شده توسط تغییرات آب و هوایی ، افزایش امنیت ، پیشگیری از بیماری و درمان افراد انجام می دهند. این شرکت ها وارد عمل شده اند و این همان چیزی است که بر زندگی ، شغل و آینده ما تأثیر می گذارد. این نیاز به تفکر استراتژیک دارد. تفکر استراتژیک شامل تصور آنچه در آینده می تواند اتفاق بیفتد و استفاده از نظریه های خود در شرایط فعلی است. این ممکن است یک کار دشوار به نظر برسد ، خصوصاً اگر در تصور آینده ، آنچه می توانید انجام دهید و آنچه می توانید “بشوید” کمی گیر کرده اید ، اما با تکنیک های مناسب ، هرکسی می توانند توانایی آنها برای فکر بهتر را برای موفقیت بهتر بهبود بخشند.
جهان همچنان مکانی جالب و پویا است ، اما توانایی شما در ادامه حرکت و جلوگیری از بازنده شدن خود در آینده به توانایی شما در تشخیص گرایش های موثر بر شغل و صنعت بستگی دارد – و اینکه آیا شهامت عمل دارید در مورد آن دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.